Jäsentiedote 17.01.2022

PIENOISAUTOILUN SISÄAJOVUOROT

Ajovuorot Uskelankoulun liikuntasalissa on toistaiseksi peruttu vallitsevien korona pandemia rajoitusten vuoksi. Asiasta tiedotetaan, kun rajoitukset muuttuvat ja sali on käytettävissä.


TOIMITSIJAILLAT

Toimitsijailtojen osalta ainakin tammikuun ilta on peruttu, korona rajoituksista johtuen. Kuukausittaiset toimitsijaillat jatkuvat, kun korona rajoitukset ne taas sallivat.


OP RALLISPRINT – OP CROSSKART 30.1

OP Rallisprint & OP Crosskart kilpailu 30.1 Erkka Korpiaho Racing Circuitilla Marttilassa. Kilpailu todennäköisesti joudutaan ajamaan ilman yleisöä vallitsevien korona rajoitusten niin vaatiessa. Jos et ole vielä ilmoittautunut mukaan tekemään kilpailua, niin nyt on hyvä hetki! Ilmoittaudu mukaan jollekin alla olevista:

Liikenteenohjaus / Varikko henkilöstö: Sami Virtanen p. 040 5644 665
Ravintola / Kioski henkilöstö: Minna Vartiainen p. 040 675 6445


OP RALLISRINT – RATA TALKOOT 29.1

Rakennetaan rata ja kilpailualue valmiiksi kilpailua varten. Päivän ohjelmassa alueen viitoitusta ja siimoitusta, radan merkit ja ratatuomaripisteiden rakentaminen, oikaisuesteiden laittaminen ja paljon muuta. Aloitamme klo 10:00 alkaen ja radan osoitehan oli Niittysuontie 39, 21490 Marttila. Kaikki mukaan!


RALLITUTKINTO

Jos tutkintosi on vanhentumassa ja olet vaikka tulossa ajamaan OP Rallisprinttiin, niin 20.1 klo 17:00 olisi Rallitutkinto, juniori Turussa. Ilmoittaudu KITIssä.


HALLITUS JA TOIMIHENKILÖT 2022

Puheenjohtaja: Sirpa Saarela 040 516 4675 sirpa_02(at)msn.com
Varapj: Pekka Virtanen 0440 611 359 pekka.m.virtanen(at)gmail.com
Sihteeri: Minna Vartiainen 040 675 6445 hunajakeiju87(at)gmail.com
Rahastonhoitaja: Saara          Huggila-Heikkilä 040 718 3917 shuggilaheikkila(at)gmail.com
Jäsenet: Jani Helenius 045 174 8408 j.helenius(at)live.fi
  Marko Vartiainen 050 338 1479 korppi99(at)hotmail.com
  Minna Vartiainen  040 675 6445 hunajakeiju87(at)gmail.com
  Paula Virta 050 564 1005 pvirta33(at)gmail.com
  Pekka Virtanen 0440 611 359 pekka.m.virtanen(at)gmail.com
  Veeti Vaara 0400 395 065 vpvaararacing(at)gmail.com
 Varajäsenet: Jarno Bäcklund 040 5235 659 jarno.backlund(at)pp.inet.fi
  Mikko Hagsberg 040 3584 150 mikko.hagsberg(at)gmail.com
  Riku Virtanen 044 2528 455 riku.virtanen(at)live.fi
       
 Tiedottaja: Jani Helenius 045 174 8408 j.helenius(at)live.fi
       
Jäsenasiat: Tiina Virtanen 041 315 9937 tiina.virtanen(at)salo.fi

JAOSVASTAAVAT

Digitaalinen autourheilu: Pekka Neffling 0440 765 344 pekka.neffling(at)gmail.com
JM: Pekka Virtanen 0440 611 359 pekka.m.virtanen(at)gmail.com
Karting: Jukka Yli-Väärälä 044 737 5020 jukka.yli-vaarala(at)adi.fi
Pienoisautoilu: Juhani Kusnetsov 050 521 8881 jusak75(at)gmail.com
Ralli: Tero Lehto 0400 895 649 tero.lehto(at)sfkatsastus.fi
Seniorit: Esa Mäkirinne 0400 554 769 esa.makirinne(at)gmail.com
Toimitsijat: Paula Virta 050 564 1005 pvirta33(at)gmail.com